Anatema esto - tebūnie prakeiktas!

Diskusijos apie tai, kodė krikščionybės yra sąmokslas prieš Jėzų iš Nazareto. Nes akivaizdu, kad ko Saulius nepasiekė kardu, vėliau pasivadinęs Pauliumi, jis tai pasiekė melu ir apgaule. Taip Jėzaus iš Nazareto mokymas buvo sužlugdytas Pauliaus demagogijomis.
Vartotojo avataras
Nežinukas
Pranešimai: 125
Užsiregistravo: 19 Lap 2016, 17:54

Re: Anatema esto - tebūnie prakeiktas!

Standartinė Nežinukas » 29 Geg 2017, 11:33

Augustas rašė:Koks melas ir kieno parašytas ar pasakytas tas melas, Nežinuk?

Pakartosiu: Vienas Paulius, tai brutalus militaristas Saulius, antras – tai klastingas melagis, kuris melą laikė patarnavimu dievui. Gerai, kad vien jo nuosavam dievui. Nes tamsta prieš tai pats išvedei „Dviejų Paulių teoriją“!

Nėra savigyros – nėra Pauliaus – tai pagrindinė Pauliaus laiškų taisyklė! :twisted:
 
 
 
 
Na ar ne geniali mano :twisted: mintis? Jei manai, kad aš :twisted: per daug giriuosi žinok, mokausi iš Pauliaus! Tai va, aš :twisted: tvirtai sakau, ką žinau. Keikėsi Pauliukas ir dar kaip keikėsi. Kur nesikeikė, tai liepė varyti lauk iš bendruomenės visus, kurie jam nepritaria. Ta pati keiksmų „logika“!

Augustas rašė:Sakyčiau, labai teisinga Tamstos mintis, Nežinuk. :) Bet tada iškyla klausimas, ar Paulius Tamstai neįtinka...

Gal tamsta nešmeižk manęs, piršdamas savo mintis man. Kur aš sakiau, kad man tas jūsų Paulius patinka ar nepatinka? Tai jūs su raštais apsieinate kaip su kokia gatvine merga, kuri jums tai patinka tai nepatinka.

Nesitikėjau, kad tamsta taip siaurai mąstai...

Augustas
Pranešimai: 110
Užsiregistravo: 07 Sau 2017, 13:00

Re: Anatema esto - tebūnie prakeiktas!

Standartinė Augustas » 01 Bir 2017, 18:15

Nežinukas rašė:
Nėra savigyros – nėra Pauliaus – tai pagrindinė Pauliaus laiškų taisyklė! :twisted:
 
 
 
 
Na ar ne geniali mano :twisted: mintis? Jei manai, kad aš :twisted: per daug giriuosi žinok, mokausi iš Pauliaus! Tai va, aš :twisted: tvirtai sakau, ką žinau. Keikėsi Pauliukas ir dar kaip keikėsi. Kur nesikeikė, tai liepė varyti lauk iš bendruomenės visus, kurie jam nepritaria. Ta pati keiksmų „logika“!

Augustas rašė:Sakyčiau, labai teisinga Tamstos mintis, Nežinuk. :) Bet tada iškyla klausimas, ar Paulius Tamstai neįtinka...

Gal tamsta nešmeižk manęs, piršdamas savo mintis man. Kur aš sakiau, kad man tas jūsų Paulius patinka ar nepatinka? Tai jūs su raštais apsieinate kaip su kokia gatvine merga, kuri jums tai patinka tai nepatinka.

Nesitikėjau, kad tamsta taip siaurai mąstai...

Tai kad Tamsta svaidosi tokiais (smarkiai neigiamais) epitetais Pauliaus adresu, kad pradėjau manyti, jog tai yra asmeninė neapykanta apaštalui Pauliui. :roll:

Vartotojo avataras
Nežinukas
Pranešimai: 125
Užsiregistravo: 19 Lap 2016, 17:54

Re: Anatema esto - tebūnie prakeiktas!

Standartinė Nežinukas » 28 Bir 2017, 21:18

Augustas rašė:
Nežinukas rašė:Gal tamsta nešmeižk manęs, piršdamas savo mintis man. Kur aš sakiau, kad man tas jūsų Paulius patinka ar nepatinka? Tai jūs su raštais apsieinate kaip su kokia gatvine merga, kuri jums tai patinka tai nepatinka...
Tai kad Tamsta svaidosi tokiais (smarkiai neigiamais) epitetais Pauliaus adresu, kad pradėjau manyti, jog tai yra asmeninė neapykanta apaštalui Pauliui. :roll:

Ar tamsta moki skaityti? Aš sakiau, kad man tas jūsų Paulius patinka ar nepatinka? Tai kokia čia „asmeninė neapykanta“, kai man visiškai tas pats, kaip tam jūsų Pauliui ar Sauliui einasi...

Man nepatinka tai, kaip Paulius keikiasi! Man nepatinka tai, kaip jis meluoja! Man nepatinka tai, kad jūsų Paulius sau į pagalbą šaukiasi mirusiųjų karalystės valdovą (eto anathema marana tha; anathema esto ir panašai)! Man nepatinka tai, kad Paulius save iškelia net virš Jėzaus Mesijo!

Tik tiek...

Augustas
Pranešimai: 110
Užsiregistravo: 07 Sau 2017, 13:00

Re: Anatema esto - tebūnie prakeiktas!

Standartinė Augustas » 29 Bir 2017, 13:38

Nežinukas rašė:
Augustas rašė:
Nežinukas rašė:Gal tamsta nešmeižk manęs, piršdamas savo mintis man. Kur aš sakiau, kad man tas jūsų Paulius patinka ar nepatinka? Tai jūs su raštais apsieinate kaip su kokia gatvine merga, kuri jums tai patinka tai nepatinka...
Tai kad Tamsta svaidosi tokiais (smarkiai neigiamais) epitetais Pauliaus adresu, kad pradėjau manyti, jog tai yra asmeninė neapykanta apaštalui Pauliui. :roll:

...
Man nepatinka tai, kaip Paulius keikiasi! Man nepatinka tai, kaip jis meluoja! Man nepatinka tai, kad jūsų Paulius sau į pagalbą šaukiasi mirusiųjų karalystės valdovą (eto anathema marana tha; anathema esto ir panašai)! Man nepatinka tai, kad Paulius save iškelia net virš Jėzaus Mesijo!

Tik tiek...


Ačiū už savo pozicijos paaiškinimą, Nežinuk.

Vartotojo avataras
Keistuolis
Pranešimai: 137
Užsiregistravo: 20 Lap 2016, 12:49

Re: Anatema esto - tebūnie prakeiktas!

Standartinė Keistuolis » 29 Sau 2018, 11:57

Paviršutiniškai skaitant Pauliaus tekstus tikrai gali atrodyti, jog jis skelbė Evangeliją. Tikrumoje jis vien spekuliuoja Evangelija, skelbdamas savo, iš bendro išsilavinimo sukreiktą „fariziejų mokymą stabmeldžiams.

Na pvz. Paulius sako: „Pirmiausia aš jums perdaviau, ką esu gavęs, būtent...“ Jis nesako iš kur ir kaip tai gavo, leisdamas klausytojui (skaitytojui) fantazuoti kaip jiems patinka, sudarydamas įvaizdį, kad jis čia kalba apie kokį tai "apreiškimą".

Ir toliau: „Kristus numirė už mūsų nuodėmes, kaip skelbė raštai; jis buvo palaidotas ir buvo prikeltas trečiąją dieną, kaip skelbė raštai“. Kaip matome jis neskelbia Evangeliją, bet mėgina pateisinti jam žinomas nuogirdas ir mėgina patvirtinti tų nuogirdų tikrumą aiškindamas, kad tariamai taip skelbė raštai. O tuo „Kristus numirė už mūsų nuodėmes, kaip skelbė raštai...“, Paulius vėl pabrėžtinai iškelia savo mėgstamą „dainelę“ apie tariamą „prigimtinę nuodėmę“. O jei kalbėti apie nuodėmes, tai Jėzus buvo nukryžiuotas per nuodėmes tolių tipų kaip Paulius. Dėl tų tipų nuodėmių!

O kai Pauliaus pereina prie apaštalų, darosi visai įdomu: „jis pasirodė Kefui, paskui dvylikai. Vėliau jis pasirodė iš karto daugiau nei penkiems šimtams brolių, kurių daugumas tebegyvena iki šiolei, o kai kurie yra užmigę. Po to jis pasirodė Jokūbui, paskui visiems apaštalams.“ Ir vėl vien nuogirdos. O gal tai reikia laikyti paliudijimu, kad Paulius jau buvo kiek paskaitinėjęs pirmąją Markaus Evangeliją, kuria čia ir vadovaujasi. Suprantama, galėjo Paulius tai girdėti ir iš paties Petro, kai 29. m. e. metais lankėsi Jeruzalėje.

Apibendrinus, nematau jokių „apreiškimo“ požymių ir šioje Pauliaus „Sirenų giesmėje“. Kas tikrai matosi, tai sekančiose eglutėse ryškiai išreikštas „prisiplakimas“ prie apaštalų ir savęs iškėlimas, vaidinant nusižeminusį:

1 Kor 15,8-9 rašė:O visų paskiausiai, lyg ne laiku gimusiam, Jis pasirodė ir man. Juk aš esu mažiausias iš apaštalų, nevertas vadintis apaštalu, nes persekiojau Dievo bendruomenę.

Kaip matome Pauliaus spekuliuoja terminu "evangelija", bet kalba netiesą: "Broliai, aš aiškinu jums Evangeliją, kurią esu jums paskelbęs, kurią priėmėte, kurioje stovite ir kuria būsite išgelbėti...“. Nes Paulius tą „iš dangaus nukritusią“, tariamą evangeliją ne išaiškina, bet mėgina raštais, o ne Evangelija patvirtinti vien nuogirdų tikrumą!

Pastebėjimai pagal 1 Kor 15,1-9 Augusto pateiktą citatą.

Augustas
Pranešimai: 110
Užsiregistravo: 07 Sau 2017, 13:00

Re: Anatema esto - tebūnie prakeiktas!

Standartinė Augustas » 29 Sau 2018, 13:57

O kai Pauliaus pereina prie apaštalų, darosi visai įdomu: „jis pasirodė Kefui, paskui dvylikai. Vėliau jis pasirodė iš karto daugiau nei penkiems šimtams brolių, kurių daugumas tebegyvena iki šiolei, o kai kurie yra užmigę. Po to jis pasirodė Jokūbui, paskui visiems apaštalams.“ Ir vėl vien nuogirdos. O gal tai reikia laikyti paliudijimu, kad Paulius jau buvo kiek paskaitinėjęs pirmąją Markaus Evangeliją, kuria čia ir vadovaujasi. Suprantama, galėjo Paulius tai girdėti ir iš paties Petro, kai 29. m. e. metais lankėsi Jeruzalėje.


Tai aišku, kad Paulius girdėjo Evangeliją. :D Kiti apaštalai gi jos visiškai neslėpė, bet skelbė ją visiškai viešai. Tad Paulius tikrai turėjo girdėti ir (tikriausiai) girdėjo Evangeliją ir iš Petro (plg. Apd 2,14-24, Apd 3,11-16, Apd 4,5-12), ir iš kitų apaštalų (plg. Apd 5,42), ir netgi iš diakono Stepono, kai jis sakė kalbą žydų teisme (žiūr. Apd 7,56).

Vartotojo avataras
Keistuolis
Pranešimai: 137
Užsiregistravo: 20 Lap 2016, 12:49

Re: Anatema esto - tebūnie prakeiktas!

Standartinė Keistuolis » 29 Sau 2018, 19:53

Augustas rašė:
Keistuolis rašė:...Ir vėl vien nuogirdos. O gal tai reikia laikyti paliudijimu, kad Paulius jau buvo kiek paskaitinėjęs pirmąją Markaus Evangeliją, kuria čia ir vadovaujasi. Suprantama, galėjo Paulius tai girdėti ir iš paties Petro, kai 29. m. e. metais lankėsi Jeruzalėje.

Tai aišku, kad Paulius girdėjo Evangeliją. :D Kiti apaštalai gi jos visiškai neslėpė, bet skelbė ją visiškai viešai. Tad Paulius tikrai turėjo girdėti ir (tikriausiai) girdėjo Evangeliją ir iš Petro (plg. Apd 2,14-24, Apd 3,11-16, Apd 4,5-12), ir iš kitų apaštalų (plg. Apd 5,42), ir netgi iš diakono Stepono, kai jis sakė kalbą žydų teisme (žiūr. Apd 7,56).

Kai aš sakau „nuogirdos“, turiu omenyje principą: „viena bobutė taip pasakė“. O tai nėra ir negali būti pagrindu tvirtinti, kad Evangelija „nukrito iš dangaus“ arba buvo perduota kokio tai maištininko Kristaus apreiškimu, kaip Paulius teigia!

Augustas
Pranešimai: 110
Užsiregistravo: 07 Sau 2017, 13:00

Re: Anatema esto - tebūnie prakeiktas!

Standartinė Augustas » 31 Sau 2018, 17:35

Keistuolis rašė:
Augustas rašė:
Keistuolis rašė:...Ir vėl vien nuogirdos. O gal tai reikia laikyti paliudijimu, kad Paulius jau buvo kiek paskaitinėjęs pirmąją Markaus Evangeliją, kuria čia ir vadovaujasi. Suprantama, galėjo Paulius tai girdėti ir iš paties Petro, kai 29. m. e. metais lankėsi Jeruzalėje.

Tai aišku, kad Paulius girdėjo Evangeliją. :D Kiti apaštalai gi jos visiškai neslėpė, bet skelbė ją visiškai viešai. Tad Paulius tikrai turėjo girdėti ir (tikriausiai) girdėjo Evangeliją ir iš Petro (plg. Apd 2,14-24, Apd 3,11-16, Apd 4,5-12), ir iš kitų apaštalų (plg. Apd 5,42), ir netgi iš diakono Stepono, kai jis sakė kalbą žydų teisme (žiūr. Apd 7,56).

Kai aš sakau „nuogirdos“, turiu omenyje principą: „viena bobutė taip pasakė“. O tai nėra ir negali būti pagrindu tvirtinti, kad Evangelija „nukrito iš dangaus“ arba buvo perduota kokio tai maištininko Kristaus apreiškimu, kaip Paulius teigia!


Čia ir yra visa bėda, Keistuoli, kad "apaštalas Petras taip sakė" nereiškia "viena bobutė taip sakė". Apaštalas Petras tai ne bobutė, ir jei Paulius girdėjo apaštalą Petrą, tai bus visiškai ne tas pats, kas "Paulius girdėjo, kaip viena bobutė sakė apie apaštalo Petro skelbiamą žinią". :D

Vartotojo avataras
Keistuolis
Pranešimai: 137
Užsiregistravo: 20 Lap 2016, 12:49

Re: Anatema esto - tebūnie prakeiktas!

Standartinė Keistuolis » 03 Vas 2018, 14:33

Po tamstos pasisakymo netenka abejoti, kad Nežinukas teisus.
Augustas rašė: Čia ir yra visa bėda, Keistuoli, kad "apaštalas Petras taip sakė" nereiškia "viena bobutė taip sakė". Apaštalas Petras tai ne bobutė, ir jei Paulius girdėjo apaštalą Petrą, tai bus visiškai ne tas pats, kas "Paulius girdėjo, kaip viena bobutė sakė apie apaštalo Petro skelbiamą žinią". :D

Ar nenorėtum tamsta paaiškinti kuo čia dėtas apaštalas Petras? Kalbama gi apie tai, jog avantiūristas Paulius vadovavosi vien gandais. O gal tamsta turi kokių dokumentalių paliudijimų tam, kad apaštalo Petro perteikta Evangelijos svarba, tapo avantiūristui Pauliui pagrindu teigti, jog jis gavo „evangeliją“ kokio tai Kristaus apreiškimu?

Mielas Augustai, metus trunkančios „diskusijos“ eigoje čia, tamsta nesi atsakęs nei į vieną konkretų klausimą. Tuo tarpu Keistuolis ištisai mėgina aptarti tamstos pateiktus teiginius.

Tai ką tamsta čia „diskutuoji“? Turi bažnytinę užduoti sabotuoti visas diskusijas, kurios bažnyčiai nepatinka? Esi kaip koks Putino troleris?

Tad tikrai, belieka pritarti Nežinuko požiūriui!

Augustas
Pranešimai: 110
Užsiregistravo: 07 Sau 2017, 13:00

Re: Anatema esto - tebūnie prakeiktas!

Standartinė Augustas » 03 Vas 2018, 17:46

Keistuolis rašė:Po tamstos pasisakymo netenka abejoti, kad Nežinukas teisus.
Augustas rašė: Čia ir yra visa bėda, Keistuoli, kad "apaštalas Petras taip sakė" nereiškia "viena bobutė taip sakė". Apaštalas Petras tai ne bobutė, ir jei Paulius girdėjo apaštalą Petrą, tai bus visiškai ne tas pats, kas "Paulius girdėjo, kaip viena bobutė sakė apie apaštalo Petro skelbiamą žinią". :D

Ar nenorėtum tamsta paaiškinti kuo čia dėtas apaštalas Petras? Kalbama gi apie tai, jog avantiūristas Paulius vadovavosi vien gandais.


Aš gi Tamstai, Keistuoli, ir sakau, kad Paulius nesivadovavo gandais. :!:

O gal tamsta turi kokių dokumentalių paliudijimų tam, kad apaštalo Petro perteikta Evangelijos svarba, tapo avantiūristui Pauliui pagrindu teigti, jog jis gavo „evangeliją“ kokio tai Kristaus apreiškimu?


Ir netgi pateikiau ištraukų iš Luko parašytos "Apaštalų darbų" knygos, kad Paulius tikrai žinojo, ką skelbė apaštalas Petras ir kiti Jėzaus Nazariečio apaštalai.

Mielas Augustai, metus trunkančios „diskusijos“ eigoje čia, tamsta nesi atsakęs nei į vieną konkretų klausimą. Tuo tarpu Keistuolis ištisai mėgina aptarti tamstos pateiktus teiginius.

Tai ką tamsta čia „diskutuoji“? Turi bažnytinę užduoti sabotuoti visas diskusijas, kurios bažnyčiai nepatinka? Esi kaip koks Putino troleris?


Keistuoli, atsiprašau Tamstos už tai, kad mano atsakymai į Tamstos klausimus Tamstai pasirodė netikę. Labai galimas dalykas, kad aš Tamstą blogai supratau, arba Tamsta mane blogai suprato. Aš iš tiesų stengiuosi atsakyti į Tamstos klausimus taip, kaip tuos klausimus suprantu. Ir man labai liūdna, kad Tamsta, Keistuoli, mano atsakymų nesuprato arba suprato klaidingai. :(
Man kyla klausimas, ką aš galėčiau dar padaryti, kad Tamsta, Keistuoli, mano atsakymus suprastų teisingai. Ir taip pat aš suprasčiau Tamstos klausimus teisingai (jei tai iš tiesų yra kaltas mano nesupratimas).


Grįžti į