Kaip Paulius tapo apaštalu?

Diskusijos apie tai, kodė krikščionybės yra sąmokslas prieš Jėzų iš Nazareto. Nes akivaizdu, kad ko Saulius nepasiekė kardu, vėliau pasivadinęs Pauliumi, jis tai pasiekė melu ir apgaule. Taip Jėzaus iš Nazareto mokymas buvo sužlugdytas Pauliaus demagogijomis.
Augustas
Pranešimai: 110
Užsiregistravo: 07 Sau 2017, 13:00

Re: Kaip Paulius tapo apaštalu?

Standartinė Augustas » 02 Kov 2017, 10:53

Keistuolis rašė:
Augustas rašė: Ogi todėl, kad nei pats Paulius, nei tie apaštalai, kurie buvo pasirinkti paties Jėzaus Nazariečio…

Dar vienas, skubus klausimas: Tai Paulius ir tavo manymu nebuvo Jėzaus pasirinktas?
Ar dar kokią istoriją sugalvosi, labai idomu..?


Per išsiblaškymą praleidau keletą žodžių. :oops: Taigi turėtų būti "Ogi todėl, kad nei pats Paulius, nei tie apaštalai, kurie buvo pasirinkti paties Jėzaus Nazariečio, kai jis dar nebuvo nukryžiuotas, ..." :)

Vartotojo avataras
Nežinukas
Pranešimai: 125
Užsiregistravo: 19 Lap 2016, 17:54

Re: Kaip Paulius tapo apaštalu?

Standartinė Nežinukas » 03 Kov 2017, 12:29

Augustas rašė:
Keistuolis rašė:Tikrai įdomu, kaip tas apsišaukėlis Paulius tapo apaštalu? Ir ką skelbia tas apsišaukėlis Paulius, jei jo skelbimas nesiskiria nuo tikrų Apaštalų mokymo? O ką skelbia tie tikrieji Apaštalai?
O gal tas apsišaukėlis Paulius tikrus apaštalus niekada neprakeikė, kaip čia jis keikiasi?

Tikrai neprakeikė, net ir taip keikdamasis. :) Kodėl? Ogi todėl, kad nei pats Paulius, nei tie apaštalai, kurie buvo pasirinkti paties Jėzaus Nazariečio, neskelbė jokios kitos evangelijos išskyrus tą, kurią liepė skelbti Jėzus Nazarietis. Todėl nė vienas nėra prakeiktas. :P

Niekaip nesuprantu kodėl Paulius keikiasi ir kaip jis prakeikdamas, nieko neprakeikia. Kas tai, eilinis krikščioniškas stebuklas? :lol:

O gal krikščionys „žiūrėdami į knygą mato vien špyga“, kaip sako tauta..? :oops:

Augustas
Pranešimai: 110
Užsiregistravo: 07 Sau 2017, 13:00

Re: Kaip Paulius tapo apaštalu?

Standartinė Augustas » 03 Kov 2017, 12:37

Nežinukas rašė:
Augustas rašė:
Keistuolis rašė:Tikrai įdomu, kaip tas apsišaukėlis Paulius tapo apaštalu? Ir ką skelbia tas apsišaukėlis Paulius, jei jo skelbimas nesiskiria nuo tikrų Apaštalų mokymo? O ką skelbia tie tikrieji Apaštalai?
O gal tas apsišaukėlis Paulius tikrus apaštalus niekada neprakeikė, kaip čia jis keikiasi?

Tikrai neprakeikė, net ir taip keikdamasis. :) Kodėl? Ogi todėl, kad nei pats Paulius, nei tie apaštalai, kurie buvo pasirinkti paties Jėzaus Nazariečio, neskelbė jokios kitos evangelijos išskyrus tą, kurią liepė skelbti Jėzus Nazarietis. Todėl nė vienas nėra prakeiktas. :P

Niekaip nesuprantu kodėl Paulius keikiasi ir kaip jis prakeikdamas, nieko neprakeikia. Kas tai, eilinis krikščioniškas stebuklas? :lol:


Nesakau, kad Paulius šitaip absoliučiai nieko neprakeikia. :) Aš tik sakau, kad nė vienas tikras apaštalas nepakliuvo į tą Pauliaus prakeiktųjų ratą. Pagaunat esmę, Nežinuk? ;)

Vartotojo avataras
Keistuolis
Pranešimai: 137
Užsiregistravo: 20 Lap 2016, 12:49

Re: Kaip Paulius tapo apaštalu?

Standartinė Keistuolis » 03 Kov 2017, 12:57

Nežinukas rašė:Niekaip nesuprantu kodėl Paulius keikiasi ir kaip jis prakeikdamas, nieko neprakeikia. Kas tai, eilinis krikščioniškas stebuklas? :lol:

Nežinuk, apie Pauliaus keiksmažodžius kalbame temoje Anatema esto - tebūnie prakeiktas!

Augustas rašė:Nesakau, kad Paulius šitaip absoliučiai nieko neprakeikia. :) Aš tik sakau, kad nė vienas tikras apaštalas nepakliuvo į tą Pauliaus prakeiktųjų ratą. Pagaunat esmę, Nežinuk? ;)

Tai Paulius visgi nėra tikras apaštalas?
Bet tada, kodėl vis dar „apaštalas“?

Augustas
Pranešimai: 110
Užsiregistravo: 07 Sau 2017, 13:00

Re: Kaip Paulius tapo apaštalu?

Standartinė Augustas » 03 Kov 2017, 15:09

Keistuolis rašė:
Augustas rašė:Nesakau, kad Paulius šitaip absoliučiai nieko neprakeikia. :) Aš tik sakau, kad nė vienas tikras apaštalas nepakliuvo į tą Pauliaus prakeiktųjų ratą. Pagaunat esmę, Nežinuk? ;)

Tai Paulius visgi nėra tikras apaštalas?


Na, aš tebemanau, kad Paulius yra tikras apaštalas. Taigi, Paulius negalėjo prakeikti ir savęs paties, nes į tą prakeiktųjų ratą jis nepateko. :)

Vartotojo avataras
Keistuolis
Pranešimai: 137
Užsiregistravo: 20 Lap 2016, 12:49

Re: Kaip Paulius tapo apaštalu?

Standartinė Keistuolis » 03 Kov 2017, 21:43

Augustas rašė:Na, aš tebemanau, kad Paulius yra tikras apaštalas...

Na gerai, bet tai kaip Paulius tapo apaštalu?

Tik nekartok nepagrįstų išvedžiojimų apie tai, kad kiekviena cypdavatkė taip pat yra apaštalė, nes mano skelbianti Jėzaus mokymą, nors apie tą mokymą nieko neišmano...

Praeivis
Pranešimai: 3
Užsiregistravo: 26 Vas 2017, 13:40

Re: Kaip Paulius tapo apaštalu?

Standartinė Praeivis » 20 Kov 2017, 18:40

Keistuolis rašė:
Augustas rašė:Na, aš tebemanau, kad Paulius yra tikras apaštalas...
Na gerai, bet tai kaip Paulius tapo apaštalu?
Na ir publika tie krikščionys.
Manau, kad ir popiežius to nežino!
Vieni lengvatikiai...
 
 
 
 
:twisted: Tai gal kas visgi žino,
kaip tas m' numylėtinis
tapo apaštalu?


Augustas
Pranešimai: 110
Užsiregistravo: 07 Sau 2017, 13:00

Re: Kaip Paulius tapo apaštalu?

Standartinė Augustas » 21 Kov 2017, 16:40

Keistuolis rašė:
Augustas rašė:Na, aš tebemanau, kad Paulius yra tikras apaštalas...

Na gerai, bet tai kaip Paulius tapo apaštalu?


Lukas "Apaštalų darbuose" aprašė, kaip iš Jėzaus Nazariečio mokinių persekiotojo Paulius tapo apaštalu. Taip kad aš daugiau nebeturiu ką čia ir pridurti. Nebent Tamsta ginčytų, kad tas autentiškas "Apaštalų darbų" fragmentas, kuriame aprašoma, kaip Paulius iš Jėzaus Nazariečio mokinių persekiotojo virto apaštalu, nėra autentiškas. Va tada pamėginčiau pažiūrėti ir paprašyčiau paaiškinti, kas ten yra neautentiško. O kol kas diskusiją laikau išsemta. :)

Vartotojo avataras
Keistuolis
Pranešimai: 137
Užsiregistravo: 20 Lap 2016, 12:49

Re: Kaip Paulius tapo apaštalu?

Standartinė Keistuolis » 21 Kov 2017, 19:09

Augustas rašė:Lukas "Apaštalų darbuose" aprašė, kaip iš Jėzaus Nazariečio mokinių persekiotojo Paulius tapo apaštalu...

Keistas jausmas, lyg būčiau ką pražiopsojęs...

Tai gal su kokią nuoroda pradžiugintum? Nes aš tokios vietos "Apaštalų darbuose", kur Lukas aprašo, kaip Paulius tapo apaštalu, lyg ir neradau.

Augustas
Pranešimai: 110
Užsiregistravo: 07 Sau 2017, 13:00

Re: Kaip Paulius tapo apaštalu?

Standartinė Augustas » 22 Kov 2017, 16:58

Keistuolis rašė:
Augustas rašė:Lukas "Apaštalų darbuose" aprašė, kaip iš Jėzaus Nazariečio mokinių persekiotojo Paulius tapo apaštalu...

Keistas jausmas, lyg būčiau ką pražiopsojęs...

Tai gal su kokią nuoroda pradžiugintum? Nes aš tokios vietos "Apaštalų darbuose", kur Lukas aprašo, kaip Paulius tapo apaštalu, lyg ir neradau.


Su malonumu pradžiuginsiu. :) Štai ta ištrauka iš "Apaštalų darbų" (žiūr Apd 9,1-15):

"Tuo tarpu Saulius, tebealsuodamas grasinimais ir žudynėmis prieš Viešpaties mokinius, nuėjo pas vyriausiąjį kunigą 2 ir išgavo raštus Damasko sinagogoms, kad, užtikęs to kelio[i1] sekėjus vyrus ir moteris, galėtų juos suiminėti ir gabenti į Jeruzalę. 3 Kai atjojo netoli Damasko, staiga jį apšvietė iš dangaus šviesa. 4 [i2]Nukritęs žemėn, jis išgirdo balsą: „Sauliau, Sauliau, kam mane persekioji?“ 5 Jis klausė: „Kas tu esi, Viešpatie?“ Šis atsakė: „Aš esu Jėzus, kurį tu persekioji. 6 Kelkis, eik į miestą; tenai tau bus pasakyta, ką turi daryti“. 7 Jo kelionės draugai stovėjo be žado: jie girdėjo balsą, tačiau nieko nematė.[i3] 8 Saulius atsikėlė nuo žemės, bet, atmerkęs akis, nieko nebematė. Paėmę už rankų, jie nuvedė jį į Damaską. 9 Jis tris dienas išbuvo neregintis, nieko nevalgė ir negėrė.

10 Damaske gyveno mokinys, vardu Ananijas. Jam apsireiškęs Viešpats prabilo: „Ananijau!“ Šis atsakė: „Štai aš, Viešpatie“. 11 Viešpats tęsė: „Nueik į gatvę, vadinamą Tiesiąja, ir Judo namuose teiraukis tarsiečio, vardu Saulius. Štai jisai meldžiasi 12 ir regėjime pamatė vyrą, vardu Ananijas, ateinantį ir uždedantį ant jo rankas, kad praregėtų“. 13 Ananijas atsakė: „Viešpatie, iš daugelio esu girdėjęs apie tą žmogų, kiek pikta jis yra padaręs tavo šventiesiems [i4]Jeruzalėje. 14 Ir čia jis turi aukštųjų kunigų įgaliojimus suiminėti visus, kurie šaukiasi tavojo vardo“. 15 Viešpats jam tarė: „Eik, nes jis yra mano rinktinis įrankis, kuris neš mano vardą tautoms, karaliams ir Izraelio vaikams. ""

Jėzaus pasakytą sakinį, kuriuo Saulius-Paulius paskiriamas apaštalu, netgi paryškinau. :)


Grįžti į