Ar galima įrodyti Dievo buvimą?

Temos, kurias norėtumėte pasiūlyti ir aptarti jūs... Čia tinka visos, jus dominančiaos temos be jokių apribpjimų.
Vartotojo avataras
Nežinukas
Pranešimai: 125
Užsiregistravo: 19 Lap 2016, 17:54

Re: Ar galima įrodyti Dievo buvimą?

Standartinė Nežinukas » 13 Lap 2023, 00:29

gedas rašė: Taigi, ar galima įrodyti Dievo buvimą? Tai lieka plačios ir vieningo atsakymo neturinčios diskusijos tema, kurioje kiekvienas atsakymas priklausys nuo individualių įsitikinimų, filosofinių prielaidų ir asmeninės patirties.

Ar tai reiškia, kad Dievo buvimą neįmanoma įrodyti?

Siūlau dar vieną aspektą šuo klausimu. Mėginti suprasti kaip Dievą vertina dauguma. Dauguma tikinčiųjų arba laikančių save tikinčiaisiais, Dievą vertina lyg kokią tarnaitę. Kuri turi (ar gali) jiems patarnauti jų buityje, jų bėduose, jų versle ar kituose jų fantastiniuose siekiuose.

Kiti mano, jog jie „tarnauja“ Dievui. Lyg Dievas pamojo jiems pirštu ir tarė: „eik ir tarnauk man“. Manyčiau, kad Dievas gali apsieiti ir be tarnų. Tikrai, visiškai įmanoma, jog Dievas veikia per žmones į žmones ir dėl žmonių. Bet vargu ar tai reiškia, kad žmonės gali būti kokie tai Dievo „tarnai“.

Kita vertus apibendrinant, jei būtų įmanoma įrodyti Dievo buvimą, įsigaliotų „direktoriaus faktorius“. Taip, kaip kokios įmonės darbuotojai orientuojasi į įmonės direktorių. Vargu ar taip gali būti, nes man teko girdėti (skaityti apie tai), kad Dievas sukūrė žmogų sau lygiaverčiu, nors ir ne lygių galių. Kaip jis tą žmogų kūrė, techninės detalės domina mane mažiausiai. Vieni laikosi evoliucijos, kiti kreocinizmo, treti „lipdukų“ iš molio technologijų – bet tai vien technikos klausimai.

Mane labiau domina tai, kad Dievas sukūrė žmogų sau lygiaverčiu, nors ir ne lygių galių. O tai reiškia, kad žmogus, nors ir būdamas aplinkybių aplinkoje turi laisvą apsisprendimo tiesę. O tai reiškia, jei būtų bent menkiausia galimybė įrodyti Dievo buvimą, neišvengiamai įsigaliotų anksčiau minėtas „direktoriaus faktorius“. O tai reiškia, jog žmogus negalėtų net užsiminti apie tai, kad jis gal visgi turi laisvo apsisprendimo valią, nes viską valdo „direktorius“.

Sakyčiau, pažinti Dievą yra nepelnyta malonė.

Vartotojo avataras
gedas
Pranešimai: 24
Užsiregistravo: 31 Rgp 2023, 16:38

Re: Ar galima įrodyti Dievo buvimą?

Standartinė gedas » 14 Lap 2023, 14:58

Nežinukas rašė:
gedas rašė:.Taigi, ar galima įrodyti Dievo buvimą? Tai lieka plačios ir vieningo atsakymo neturinčios diskusijos tema, kurioje kiekvienas atsakymas priklausys nuo individualių įsitikinimų, filosofinių prielaidų ir asmeninės patirties.


Ar tai reiškia, kad Dievo buvimą neįmanoma įrodyti?


Tuo pasisakymu tik bandžiau apibendrinti įvairius požiūrius į galimybę įrodyti Dievo buvimą. Tai nereiškia, kad absoliučiai neįmanoma arba įmanoma įrodyti Dievo buvimą.

Nežinukas rašė:Siūlau dar vieną aspektą šuo klausimu. Mėginti suprasti kaip Dievą vertina dauguma. Dauguma tikinčiųjų arba laikančių save tikinčiaisiais, Dievą vertina lyg kokią tarnaitę. Kuri turi (ar gali) jiems patarnauti jų buityje, jų bėduose, jų versle ar kituose jų fantastiniuose siekiuose.

Kiti mano, jog jie „tarnauja“ Dievui. Lyg Dievas pamojo jiems pirštu ir tarė: „eik ir tarnauk man“. Manyčiau, kad Dievas gali apsieiti ir be tarnų. Tikrai, visiškai įmanoma, jog Dievas veikia per žmones į žmones ir dėl žmonių. Bet vargu ar tai reiškia, kad žmonės gali būti kokie tai Dievo „tarnai“.


Tiesa, tokios Dievo vizijos gana dažnos. Manau, kad yra ir daugiau įvairių "demoniškų" Dievo įvaizdžių, arba, jeigu norite, fetišizavimų. Vieniems jis baudėjas, sekantis kiekvieną žingsnį, dar kitiems - jo vardu žudyti kitus žmones leidžianti jėga. Kitaip tariant, kiek rastume tikinčių žmonių, tiek ir Dievo įvaizdžių, ko gero, galėtume rasti.

Nežinukas rašė:Kita vertus apibendrinant, jei būtų įmanoma įrodyti Dievo buvimą, įsigaliotų „direktoriaus faktorius“. Taip, kaip kokios įmonės darbuotojai orientuojasi į įmonės direktorių. Vargu ar taip gali būti, nes man teko girdėti (skaityti apie tai), kad Dievas sukūrė žmogų sau lygiaverčiu, nors ir ne lygių galių. Kaip jis tą žmogų kūrė, techninės detalės domina mane mažiausiai. Vieni laikosi evoliucijos, kiti kreocinizmo, treti „lipdukų“ iš molio technologijų – bet tai vien technikos klausimai.

Mane labiau domina tai, kad Dievas sukūrė žmogų sau lygiaverčiu, nors ir ne lygių galių. O tai reiškia, kad žmogus, nors ir būdamas aplinkybių aplinkoje turi laisvą apsisprendimo tiesę. O tai reiškia, jei būtų bent menkiausia galimybė įrodyti Dievo buvimą, neišvengiamai įsigaliotų anksčiau minėtas „direktoriaus faktorius“. O tai reiškia, jog žmogus negalėtų net užsiminti apie tai, kad jis gal visgi turi laisvo apsisprendimo valią, nes viską valdo „direktorius“.

Sakyčiau, pažinti Dievą yra nepelnyta malonė.


Dėl galimybės pažinti Dievą ir jo buvimą, tai daugelis religinių tradicijų iš esmės teigia, kad tai yra dvasinė patirtis arba malonė, kurią žmogus gauna kaip dovana. Ši pažintis gali būti apibūdinama kaip tikėjimo, pasitikėjimo ar kitų dvasinių pojūčių patirtis, kuri nėra lengvai apčiuopiama ar matoma.

Galiausiai, kaip minėjote, kai kurie žmonės mano, kad žmogui suteikta laisvo apsisprendimo valia, ir tai yra vertinga. Tai atveria galimybę žmonėms rinktis ir ieškoti pažinimo apie Dievą. Ar tai yra "direktoriaus faktorius", ar laisvo apsisprendimo galimybė, tai taip pat priklauso nuo asmeninės perspektyvos ir tikėjimo.


Grįžti į