Kodėl Kristus vadinamas mesiju?

Diskusijos apie tai, kodė krikščionybės yra sąmokslas prieš Jėzų iš Nazareto. Nes akivaizdu, kad ko Saulius nepasiekė kardu, vėliau pasivadinęs Pauliumi, jis tai pasiekė melu ir apgaule. Taip Jėzaus iš Nazareto mokymas buvo sužlugdytas Pauliaus demagogijomis.
Augustas
Pranešimai: 110
Užsiregistravo: 07 Sau 2017, 13:00

Re: Kodėl Kristus vadinamas mesiju?

Standartinė Augustas » 06 Bal 2017, 14:52

Nežinukas rašė:
Augustas rašė: O kodėl aš turėčiau Tamstą varyti į psichiatrinę, jei Tamsta, Nežinuk, esate psichiškai sveikas žmogus? :shock:
Vien todėl, kad krikščionys visus kas tik mąsto kitaip, nei jie norėtų, siunčia pas psichiatrą. Kaip ir V.Aliulis tai darė...


O aš Tamstos pas psichiatrą nesiunčiu. :!: Ir ką tai keičia, kad aš Tamstos pas psichiatrą nesiunčiu? Ar aš dėl to tampu nebe krikščionimi, nes nesiunčiu Tamstos pas psichiatrą? :)

Augustas rašė:
Nežinukas rašė:Net apaštalas Jonas :!: vargo ir rašė: „Kas yra melagis, jei ne tas, kuris neigia Jėzų esant Mesiju“ (1.Jn. 2,22). Ką net kunigas V. Aliulis patvirtino O tamsta vis savo varai. Tai gal ir pretenzijas adresuok tiems, kas tai rašo...
Na, V.Aliulis jau miręs. :) Taip kad šiuo atveju adresuoti pretenzijas nėra kam. Bet šiaip jam būtinai pareikščiau pretenzijas už tokią loginę klaidą, kurią V.Aliulis ten padarė.
Daugiau klausimų negu atsakymų, kelia tamstos noras įvesti tvarką kunigų mąstyme! Na ir už ką norėtum tam mirusiam priekaištauti?


Jei dar tas V.Aliulis dar būtų gyventų šioje žemėje, tai papriekaištaučiau jam dėl loginės klaidos, kurią jis ten įvėlė paaiškinimuose, kai rašė, jog ten, kur Jėzaus Nazariečio prievardis, tai Kristus, o kur Jėzaus pasiuntinybė, tai Mesijas.

Ar už tai, kad apaštalas Jonas užrašė taip kaip užrašė? Negi tikrai manai, kad apaštalas Jonas buvo toks žioplas ir nežinojo ką rašo? O gal ir apaštalas Jonas Mesiją pravardžiavo Kristumi?


Iš visko sprendžiant, taip ir buvo. T.y., ir apaštalas Jonas pravardžiavo Jėzų Nazarietį Kristumi, kai kalbėjo (ar pamokslavo) graikiškai.

Augustas rašė:
Nežinukas rašė: Tiek vokiškai, tiek lietuviškai translate.google.de žodis Mesijas verčiamas žodžiu „Μεσσίας“, kas tikrai nėra Kristus!
Puiku. :!: O dabar Tamsta, Nežinuk, man pasakykite, ar Google vertėjas senovės Romos laikais buvo, ar nebuvo.
Ėėė..?
 
 
 
 
Net mane :evil: iš koto išverčia tokie „argumentai“. O jei tas vertėjas ten nebuvo, gal apaštalas Jonas rašė „Kristus“ o ne „Mesijas“, :lol: nes tas vertėjas ten nebuvo? Tas Jonelis net tokio žodžio „Kristus“ nebuvo girdėjęs. O kai išgirdo, tai ir parašė savo laiškelius...


Taip, net ir Jonelis turėjo rašyti "Kristus", jei rašė graikiškai. :) O to Google vertėjo tada nebuvo, tai ir nebuvo kur pasitikslinti, kaip teisingai išversti į graikų kalbą žodį "mesijas". Reikia nepamiršti, kad tais laikais vertimai dar nebuvo tokie tobuli, kaip šiais laikais būna. Be to net ir šiais laikais pasitaiko netobulų ir netgi prastų vertimų. Tai ką jau kalbėti apie anuos laikus, kai vertimai dar tik žengė pirmuosius žingsnius? :(

P.S.
Tik, kad tokie veikėjai kaip Ireniejus tuos laiškelius sufalsifikavo, :mrgreen: bet tai jau atskira tema… :twisted:

Ir vėl "falsifikavo" (t.y., tyčia klastojo). :D O kodėl negalėjo netyčia suklysti? :roll: